Sestupný trend a přerod v plážového povaleče

 

25.5.2022-?

Sestupný trend a přerod v plážového povaleče

Ráno jsem své místečko s úžasnou panoramatickou vyhlídkou jen tak neopustil. Ještě asi půl hodiny jsem na tom místě seděl jak přibitý a pozoroval tu krásu okolního světa.

No a pak následoval sestupný trend. Obecně mám sestupy radši, nežli výstupy , protože to více odsejpá , ale tento sestup byl vyjímkou . Cesta byla samý kámen a místy i hodně prudká, v závěru i místy téměř nepropustná, sevřena krunýřem vysokého kapradí a propletena šlahouny trnitých ostružin. Značení bylo pomálu, ale naštěstí jako vždy, ani zde mne mapy.cz nezklamaly a byly mi dobrým pomocníkem. 

Vše ale nebylo tak temné, jak by se mohlo z předchozího odstavce zdát. I tento den byl zalit sluncem , i když těch 32 stupňů bylo reálně již příliš. Pokud to však budeme považovat za metaforu, tak jsem byl odměněn krásnými výhledy na okolní krajinu, rozkvetlé horské louky s nepřeberným množstvím barev květů, mezi kterými poletovaly motýli a čmeláci. 

Ve vyšších patrech jsem byl navíc odměněn překrásnou přírodní skalkou, kdy ze štěrbin vápencových skal a kamenů na mne vykukovala jedna hezčí dekorace, nežli druhá.

Ten sestup mi dal zabrat skoro celý den, až jsem se konečně žíznivý a hladový vynořil z temného lesa na výsluní a našel i .. čerpací stanici”, kde jsem se mohl hydratovat a i něco pojíst a našel jsem i pěknou pláž , kde jsem mohl po těžkém dni ulehnout. 

Protože již teploty pod třicet nejdou , rozhodl jsem se těch na těch pár závěrečných dnů stát plážovým povalečem, nechat vše volně plynout a poslouchat ten uklidňující zvuk moře. Navíc místo, které jsem našel má k tomu ideální předpoklady. Minimum turistů a tedy ani přeplněné pláže, na dosah je několik restaurací, kde se lze dobře najíst a procházet se po malé , pitoreskní rybářské vesnici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *