Kruh se uzavírá

23.5.2022-24.5.2022

Kruh se uzavírá

Dnešní den jsem se vypravil zpět napříč poloostrovem zpět do Sorrenta. Jak jsem zjistil na toto téma je píseň , kterou nazpíval Karel Gott i kniha od Věry Stiborové . Obojí má název :,, Vrať se zpátky do Sorrenta”.

Tak jsem se tedy pomalu vracel do Sorrenta ale ve skutečnosti jsem se nevracel tak úplně, protože pro dnešní den Sorrento nebylo mou cílovou destinací.

V plánu jsem se měl přesunout do Castellammare di Stabia. To je krásné město v Neapolské zátoce s úžasnými pohledem na Vesuv ze strany jedné a na majestátní Monte Faito , tyčící se nad městem do výše 1131 metrů nad mořem. 

Do tohoto města jsem před 14 dny přijel vlakem z Neapole a vydal se cestami klikatými ke Stezce Bohů. Nyní je mým cílem jít opačným směrem a sejít z hor k pobřeží u Sorrenta.

Po dnech nepohodlí ve stanu jsem si též naordinoval trochu té socializace a koupil jsem si ve městě ubytování na jednu noc, a samozřejmě jako i v předešlých případech, ač sám , platil jsem za dva. 

Ale tu postel jsem si užil do syta. Ani jsem nešel do města . Spokojil jsem se s jedním pomerančem, který mi zbyl , ulehl do měkké postele a v tabletu , využívajíce dobrého WiFi připojení jsem zhlédl můj oblíbený pořad Reportéři, který jsem dlouho neviděl a ještě pár věcí a usnul jsem jako dudek.

Ráno jsem se nastartoval silnou italskou kávou, která by snad probrala i mrtvého v hezké kavárně na promenádě s výhledem do mořské zátoky a majestátní Vesuv ze strany jedné a do výšky 1131 metrů nad mořskou hladinou se tyčící Monte Faito na straně druhé.

Po kávičce jsem poodešel po hezky upravené promenádě osázené palmami a květinami s množstvím laviček a pítek  s pitnou vodou na nedalekou pláž, kde jsem se rozhodl přečkat ten největší žár, neboť teploty atakovaly třicítky. 

Nutno podotknout , že voda zde nebyla až tak čistá, jako tomu bylo na jiných místech, kde jsem se koupal. Zřejmě tomu tak je díky blízkosti Neapole a té velké sídelní kaše, která se line kolem zálivu a Vesuvu.

V závěru dne jsem poodešel na mne již známou kabinkovou lanovku, dlouhou 3 kilometry, která mne popovezla do výšky 1100 metrů, těsně pod vrchol Monte Faito. 

Poté jsem se dal opačným směrem, než minule a po chvíli našel na pahorku vedle turistické cesty místo s úžasnými výhledem nejen Na Vesuv , ale i na Neapol, Pompeje, Ischii, Sorrento, Capri a také jsem mohl pozorovat z ptačí perspektivy všechny ty vesnice s městečka propojené stezkami , které jsem v posledních dnech procházel . Bylo to tedy i takové malé ohlédnutí a vzpomínání na předešlé dny a ani Vám nemusím blíže rozvádět, kde jsem si dnes rozbalil svůj stan.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *